1
Gru
2014
4

O moim absolutnym guru fitnessu

I nie, nie będzie o Chodakowskiej!

Będzie o kimś, kogo odkryłam przez przypadek, kto motywuje jak nikt inny, kto nawet poprzez nagranie odtwarzane na laptopie sprawia, że chcesz dać z siebie wszystko – do ostatniej kropli potu..i, kto jest kompletnym trenerem – wariatem! W pozytywnym tego słowa znaczeniu!

O kim mowa?

P1290486

O Shaun’ie Thompsonie, znanym lepiej jako Shaun T!

Znacie go? Jeżeli nie, to zaraz poznacie, a co więcej.. zapewne pokochacie go tak, jak ja!

Kim jest?

Vw9GloUr

Shaun T to amerykański trener fitnessu i choreograf. I postawmy sprawę jasno – jest to jeden z najlepszych trenerów i motywatorów na świecie.  Jest twórcą najpopularniejszego i najbardziej hardcore’owego programu treningowego, jakim jest Insanity.

Insanity (nazwa nie jest przypadkowa) to istna masakra – program – szaleństwo, który obejmuje 60 dni intensywnych treningów. Pot się leje strumieniami. Centymetry lecą jak szalone, a mięśnie rosną w ekspresowym tempie. I nie, to nie są żarty!

shaun-t-fists2

Shaun jest też twórcą mojego ulubionego programu treningowego – Focus T 25 – który zakłada, że w 25 minut osiągniesz efekty takie, jak przy godzinnym treningu.

Uwielbiam Focus T25! Cały program jest podzielony na trzy etapy, które zmieniają się po miesiącu ćwiczeń. Treningi trwają 25 minut – nie ma wymówki braku czasu, to nawet nie jest pół godziny! Pytanie, czy w tak krótkim czasie można się chociaż zacząć pocić? Hmm.. w taki krótkim czasie, będziesz w szoku jak szybko zacznie Ci brakować tchu.

W czym tkwi jego fenomen?

P1290479

Myślę, że tym, że Shaun potrafi motywować jak nikt inny! To prawdziwy fitnessowy wariat, mający niesamowitą charyzmę, która nie pozwoli Ci się poddać, wtedy, kiedy myślisz, że już po Tobie. Jest pełen energii i tej cudownej siły, która każdego zmobilizuje do dotrwania w ostatniej sekundzie treningu. Ćwicząc z nim, nie ma mowy, że zaczniesz robić trening „na odwal się„, bo on Ci na to nie pozwoli. No tak – niby jak ma Ci nie pozwolić, skoro to tylko nagranie? Nie martw się – jeżeli zaczniesz z nim ćwiczyć, przekonasz się o czym piszę!

109282440_insanity_313040cmain

Przede wszystkim jest to osoba, która rozumie, że nie każdy początkujący ma od razu siłę ShwarcenegeraShaun niegdyś był osobą otyłą. To dzięki temu zaczął trenować, zrzucił 20 kg i pokochał fitness do tego stopnia, że stał się on jego profesją. Nikt nie zrozumie drugiego człowieka tak samo, jak ten, kto miał do czynienia z takim samym problemem. Shaun wielokrotnie powtarza, że rozumie jak ciężko jest, szczególnie na początku, brnąć do przodu i dawać z siebie 100%. Ale jeszcze częściej usłyszysz od niego, że tylko dzięki swojej ciężkiej pracy i zawziętości osiągniesz swój wyznaczony cel. Będzie Ci powtarzać do upadłego, że Twoja siła kryje się w Twojej głowie i to od niej zależy jak mocno będziesz popychać siebie do przodu. A także, że każdego dnia jesteś bliżej osiągnięcia tego, co sobie wymarzyłeś.

Cały czas powtarza „nie poddawaj się, nie odpuszczaj!” No tak, niby to nic nadzwyczajnego, bo w nagraniach treningowych często się to słyszy, jednak to właśnie jego silna charyzma sprawia, że te proste słowa trafiają w Ciebie i pozostają na dobre!

„All you have to do is tell yourself you can do this, and I know that it’s possible.”

To discover what’s possible with your body, you must first conquer your mind

W jego treningach nie ma nudy. Znajdziesz tam ćwiczenia, które są nowe i oryginalne a przy tym ultra skuteczne. Są energetyczne i taki też jest Shaun. Ma taki dar przemawiania, że wyciśnie z Ciebie ostatnią kropelkę potu, a Ty z uśmiechem jeszcze mu za to podziękujesz.

P1290483

Zapewniam Cię, że jeżeli zaczniesz jego trening, to choćby nie wiem co, skończysz go – co prawda ledwo żyjąc, ale skończysz. Shaun nie pozwoli Ci na to, żeby się poddać! Nie pozwoli Ci na to, żeby sobie odpuścić! Cały czas sypie motywującymi tekstami, które dają niesamowity zastrzyk energii. Z resztą on sam wielkokrotnie powtarza, że „teraz jesteś na mojej sali treningowej i nie pozwolę Ci się poddać!”.

Obserwuję go od dawna, czytam to, co piszę i widzę, jak bardzo kocha to co robi. Jak wiele przekazuje swoim fanom, i jak bardzo na nich wpływa.

Jeżeli zastanawiasz się nad rozpoczęciem treningów – zacznij z nim! Masz gwarancję, że przebrniesz przez nie i nie rzucisz ich w kąt po tygodniu ćwiczeń.

Gdzie można go podglądać?

 

2 Responses

  1. Monia

    Brzmi bardzo intrygująco. Aż spróbuję – 25 minut kusi tym bardziej, że często jest mi ciężko znaleźć czas na sen – zdarza mi się, że usypiam przebrana w strój do ćwiczeń choć nie zdążyłam jeszcze poćwiczyć! 😀

Leave a Reply